O firmie

City-Sat Gordzielik Sp z.o.o.

prowadzi działalność telekomunikacyjną w Strzelcach Opolskich od 1992 r. Przedsiębiorstwo świadczy usługi rozprowadzania i rozpowszechniania programów radiofonicznych i telewizyjnych w technologii cyfrowej i analogowej dla 3500 abonentów, szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz telefonii stacjonarnej dla 2000 abonentów oraz w gminie Tarnów Opolski usługi radiofonii i telewizji kablowej dla ok. 200 abonentów.

Od 2002 roku dostarcza nieodpłatnie Internet do strzeleckich placówek edukacyjnych: szkoły podstawowej nr 1, 2, 7 oraz gimnazjum nr 1. Wspomaga przy tym także miejscowe kluby sportowe – fundując sprzęt, dając wsparcie medialne.

Od samego początku istnienia firma prowadzi także działalność reklamową nadając własny kanał „Telegazeta” – są na nim emitowane reklamy firm, ale również pojedyncze ogłoszenia osób prywatnych. Ponadto na kanale informacyjnym raz w tygodniu emitowany jest program lokalny, który dostarcza mieszkańcom informacji z życia miasta – zarówno w postaci zdjęciowej jak i relacji wideo. Emitowany jest także program dotyczący lokalnych wydarzeń sportowych.

Firma City – Sat od lat edukuje dzieci i młodzież wspierając budowę tzw. „społeczeństwa obywatelskiego” – uczniowie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach organizowanych w studiu telewizji kablowej oraz współtworzenia programów telewizyjnych. Promuje inicjatywy mieszkańców na własnej antenie, a w razie konieczności interweniuje w ich imieniu w miejscowych urzędach.

Usługi telekomunikacyjne są świadczone z wykorzystaniem kabli światłowodowych oraz miedzianych umieszczonych w kanalizacji teletechnicznej dzierżawionej w głównej mierze od Telekomunikacji Polskiej. City – Sat Gordzielik od początku stawia na utrzymywanie jak najlepszych relacji z klientami. Cel ten realizujemy poprzez dopasowanie oferty usług do różnych potrzeb klientów, dostarczanie usług najwyższej jakości, oraz rzetelną i profesjonalną obsługę. Strategią rozwoju firmy jest stałe wzbogacanie oferty w taki sposób, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów utrzymując jednocześnie najwyższy standard usług.

Od konkurencji wyróżniamy się lokalną specyfiką, ponieważ nasze centrum operacyjne znajduje się w Strzelcach Opolskich. Umożliwia to klientom bezpośredni kontakt z pomocą techniczną oraz informatykami City – Sat Gordzielik, bez konieczności żmudnego spraw poprzez infolinię.

Ważne daty:

  • Uzyskanie koncesji na świadczenie usług dostępu do Internetu od Ministerstwa Łączności w 1999 r. City – Sat Gordzielik Sp z o.o. była wtedy jednym z czterech operatorów telewizji kablowej w Polsce
  • Certyfikat wprowadzenia telefonii w 2008 r. z własną platformą w technologii ISDN
  • Zdobycie Lauru Ziemi Strzeleckiej w 2015 r. – lokalnej nagrody w kategorii za działalność gospodarcza